Çin televizyonu: Selçuk Bayraktar Türkiye’nin Steve Jobs’ı

0
111

Çin televizyonu: Selçuk Bayraktar Türkiye’nin Steve Jobs’ı

STEVE JOBS’A BENZETTİ

Türkiye’nin insansız hava araçlarındaki başarısı, uluslararası basında konuşulmaya devam ediyor.

“BAYRAKTAR’IN SİHA SAVAŞINDAKİ KONUMU…”

Bunun son örneği Çin’de görüldü. Çinli popüler bilim yazarı Song Yiçang, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ı “SİHA alanında deha.” şeklinde tanımladı.

SİHA’LARIN YAZILIM VE ELEKTRONİĞİNDE UZMANLAŞTI

Song, Çin Merkezi Televizyonu’nda (CCTV) “Savaş Teknolojileri” başlığıyla yayınlanan programda, Bayraktar’ı Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’a benzetti.

Çinli yazar, “SİHA konusunda Türkiye’de bu alanda bir deha ortaya çıktı. Bu, Selçuk Bayraktar. Türkiye’de insansız hava araçlarının babası. Bayraktar’ın SİHA savaşındaki konumu, Steve Jobs’ın akıllı telefon teknolojisindeki konumu gibi.” dedi.

Song Yiçang ayrıca, “Jobs’ın Apple ile telefon alanına girmesi ve sonrasında akıllı telefon teknolojisinde ilk sıraya yerleşmesine benziyor.” değerlendirmesini de yaptı.

Çinli yazar programda, Bayraktar’ın öz geçmişine ilişkin de bilgi vererek, ABD’deki eğitimi sırasında SİHA’ların yazılım ve elektroniği konularında uzmanlaştığını, daha sonra ülkesine döndüğünü anımsattı.

Yazar Song’un; “A Lonely Queen of the North”, “The Empires On the Sea”, “Flames on the Sea” ve “Sailing to the Deep Ocean” adlı kitapları bulunuyor.

Çin televizyonu: Selçuk Bayraktar Türkiye nin Steve Jobs ı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz