Can Bonomo, takipçisinin yorumuna sinirlendi

0
228

Can Bonomo, takipçisinin yorumuna sinirlendi

“PROBLEM SİZSİNİZ”

Ünlü şarkıcı Can Bonomo, geçtiğimiz günlerde sürekli kullandığı aksesuarı olan şapkasını sosyal medya üzerinden satışa çıkardığını açıklamıştı. Şapkasını, SMA hastası bir bebek için yardım amaçlı satışa sunduğunu açıklayan Bonomo, paylaşımına gelen yoruma epey sinirlendi.

“İSRAİL İLE ALAKASI YOK”

Bonomo’ya bir takipçisinden “Keşke Yahudilerin yaptığına bi tepki verseydiniz.” şeklinde yorumun gelmesiyle ipler gerildi.

Gelen bu çirkin yorum karşısında sessizliğini bozarak, “İsrail asıllı biri değilim ben İspanyol kökenli bir Türk’üm.” şeklinde sözlerine başlayan Bonomo, “Irkçılık yapılmadığı sürece bunlar aklıma dahi gelmiyor.” ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Bonomo, “Bu dünyanın problemi sizlersiniz. Sosyal medyada hesaplarınıza bayrak koyduğunuz zaman vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. İşin b.ktan kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yetiyor.” dedi.

Can Bonomo, Musevi kimliği ile ilgili yapılan yorumlara daha önce verdiği bir röportajda cevap vermişti: “Müziğin dili, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye’de 36 ayrı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 senedir buradayız. Bunun konuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya’dan 540 yıl önce gelmişiz. Ben Türküm”

Can Bonomo, takipçisinin yorumuna sinirlendi #1

Can Bonomo, takipçisinin yorumuna sinirlendi #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz