Bursalılar tam kapanmanın ardından caddeleri doldurdu

0
219

Bursalılar tam kapanmanın ardından caddeleri doldurdu

SOHBET EDİP, HAVANIN TADINI ÇIKARDILAR

Tam kapanma dönemi sona erdi, Bursa’da vatandaşlar sokağa akın etti.

“EVDE OTURUNCA YÜRÜMEYİ UNUTTUK”

Kapanmanın ardından sokak ve caddeleri dolduran Bursalılar, sıcak havanın keyfini çıkardı.

“YATMAKTAN HASTA OLDUM”

Kentte sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle, sabahın erken saatlerinde yollarda hareketlilik başladı. Özellikle haftanın ilk iş günü olması nedeniyle de kentte yoğunluk gözlendi. Vatandaşlar, işlek cadde ve meydanlarda banklarda oturup sohbet etti, sıcak havanın keyfini çıkardı.

Bursalılar tam kapanmanın ardından caddeleri doldurdu  #1

Sabah erken saatte dışarı çıktığını ifade eden Recep Çağlayan, “Evde otura otura yürümeyi unutmuşum. Çok şükür bitti kısıtlamalar yavaş yavaş yürümeye başladık. İnşallah Allah tez zamanda bu hastalığı üzerimizden alır, özgürlüğümüze kavuşuruz. Özledik, havayı özledik, toplumu özledik.

Sabah 07.00’de çıktım bahçede oturdum. Saat 10.00 gibi de arabaya atlayıp şehre geldim. Evde otururken hanımla dövüşürdük şimdi oturmuş bankta sohbet ediyoruz. Kavga dövüş bitti. Çok özlemişim gezmeyi, dışarıya çıkmayı.” dedi.

Bursalılar tam kapanmanın ardından caddeleri doldurdu  #2

Abdulkadir Gözeçarpan da sabah erkenden çıkıp bütün parkları gezmeye gittiğini belirterek, “17 gün boyunca yattım ve hasta oldum. Gezmem lazım gezecek gidecek yer yok ama devletin dediğine uymak zorundayız. Ekmek almaya gittik arada. Sabah saat 07.00 gibi çıktım. Çok özlemişim gezmeyi, bütün parkları gezdim hala yorulmadım. Çok kalabalık dışarısı ama insanlar kurallara uymuyor. Gençler özellikle gizlice pavyon açıyor, disko açıyor. Yapmasınlar biraz sabretsinler pandemi bittikten sonra herkes istediğini yapar.” ifadelerini kullandı.

Bursalılar tam kapanmanın ardından caddeleri doldurdu  #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz