Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi

0
130

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi

OTOMOBİLİ ÇIKARIP KAÇTI

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Kültürpark’taki bir eğlence merkezinde, ekim ayında, kız arkadaşı ile eğlenmeye giden Burcu Can Eşmen’in (36) yanına, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eski erkek arkadaşı Emre Özer (33) geldi.

HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Özer, tartıştığı Eşmen’i mekandan zorla çıkartarak kapının önünde bekleyen Ozan B.’nin kullandığı otomobile bindirerek uzaklaştı.

“İŞLETME MÜDÜRÜ GÖTÜRMEMİ İSTEDİ”

Otomobilde şiddet gören Burcu Can Eşmen’in yardım çığlıklarına, aracın kırmızı ışıkta durmasıyla çevredekiler yetişti.

“ABLA KUSURA BAKMA BENİMKİ EKMEK PARASI DEDİ”

Korkan Ozan B. ile Emre Özer, otomobili bırakıp kaçtı. Darp raporu olan Eşmen’in şikayeti üzerine yakalanan Emre Özer tutuklandı, Ozan B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“GÖĞSÜME OTURARAK BENİ ENGELLEDİ”

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #1

AĞIR CEZADA YARGILANMALARINI İSTEDİ

Bursa 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde haklarında, ‘hakaret’ ile ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Emre Özer ile Ozan B.’nin yargılanmasına başlandı.

“AYAKTA DURAMAYACAK KADAR ALKOL ALDI”

Tarafların avukatları ile tutuksuz sanık Ozan B. ve şikayetçi Eşmen’in hazır bulunduğu duruşmaya, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün avukatı da dahil oldu.

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #2

Emre Özer, cezaevinde koronavirüse yakalandığı için duruşmaya katılamadı.

Duruşmada ifade veren Ozan B., eğlence merkezinde bahşiş karşılığında çalıştığını belirterek, “Olay akşamı, işletme müdürü daha önceden tanımadığım Emre Özer ile Burcu Can Eşmen’i istedikleri yere götürmemi söyledi. Bu kişiler, araca binerken ve bindikten sonra tartışıyorlardı. Yolculuk sırasında Burcu Can Eşmen araçtan inmek istedi. Otomobile zarar vermemesi için aracı durdurup, Burcu’nun açtığı kapıyı kapattım. Yola devam ettim. Bir süre sonra da Burcu bağırdığı için aracı durdurdum. Sonrasında korkup ayrıldım.” ifadelerini kullandı.

Mahkemede söz alan Burcu Can Eşmen ise önceki ifadelerini tekrarlayıp şu sözleri kaydetti:

“Eski arkadaşım olan Emre, bana şiddet uyguladığı için ayrıldık. Hakkında evden uzaklaştırma kararı aldırdım. Olay gecesi kız arkadaşımla eğlenmeye gittik. Bu sırada Emre gelip bana hakaretler savurdu. Sözlü ve fiziksel olarak rahatsızlık verdi. Uzak durmasını istedim, kalçamı sıkarak beni darbetti. Kapıda bulunan güvenlikten yardım istedim. Bu sırada ‘aracı hazırlayın’ diyen bir ses duydum. Emre, beni zorla aracın arka koltuğuna bindirdi. İsmini bilmediğim kişi, şoför mahalline geçerek aracı hareket ettirdi. Emre bana şiddet uygulamaya başladı, darbetti. Şoför koltuğunda oturan kişi ‘abla, kusura bakma, benimki ekmek parası’ dedi.

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #3

İzmir yolunda arabadan inmek istediğimde şoför, arabayı yavaşlatıp, sağ tarafa çekip indi ve kapıyı kapattı. Bir kez daha kapıya açmak istediğimde Emre göğsüme oturarak beni engelledi. Araç, kırmızı ışıklarda durunca bağırıp yardım istedim. Tanımadığım insanlar sesimi duyup bize gelince korkup kaçtılar.”

Mahkemede söz alan müşteki Avukatı Cansu Zeytinoğlu, tutuksuz sanık Ozan B.’nin gerçeği söylemediğini belirtti.

Zeytinoğlu, olayın önceden tasarlandığını aktararak sanıkların ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağır ceza mahkemesinde yargılanmalarını talep etti.

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #4

Emre Özer’in avukatı ise yaptığı savunmada, müvekkilinin Burcu Can Eşmen ile uzun yıllar ev arkadaşı olduğunu, aralarında zaman zaman anlaşmazlık çıktığını ve olay günü ikisinin birlikte yemek yediklerini belirtti.

Eğlence merkezine de müşteki için gittiğini ifade eden avukat, “Kız arkadaşı, ayakta duramayacak kadar alkol aldı. Emre onu kucağına alıp arabasını bindirdi. Emre’nin amacı, evlenmeyi düşündüğü sevdiği kadını evine götürmekti. Tahliyesini istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Emre Özer’in tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #5

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #6

Bursa’da otomobil içinde darbedilen kadın: Zorla arka koltuğa bindirdi #7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz