Bugün Borsa İstanbul açık mı, kaça kadar açık? Arife günü Borsa İstanbul çalışma saatleri 2021

0
244

Bugün Borsa İstanbul açık mı, kaça kadar açık? Arife günü Borsa İstanbul çalışma saatleri 2021

ARİFE GÜNÜ BORSA İSTANBUL AÇIK MI, KAÇA KADAR AÇIK?

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sona ermesine saatler kaldı ve İslam alemi için Ramazan Bayramı heyecanı başladı. 13, 14 ve 15 Mayıs günlerinde idrak edilecek olan Ramazan Bayramı öncesinde 12 Mayıs yani bugün Arife Günü idrak ediliyor.

TAKAS İŞLEMLER 18 MAYIS’TA

Arife gününün yarım gün tatil olması nedeniyle yatırımcılar, 12 Mayıs Çarşamba günü yani bugün Borsa İstanbul’un açık olup olmadığını, açıksa kaça kadar açık olduğunu sorgulamaya başladı.

”Arife günü Borsa İstanbul açık mı, kapalı mı? Borsa İstanbul bugün kaça kadar açık?” sorularına yanıt aranırken Borsa İstanbul, resmi internet sitesi üzerinden resmi tatil günlerini duyurdu.

Peki bugün Borsa İstanbul açık mı, kaça kadar açık? Arife günü Borsa İstanbul çalışma saatleri 2021…

Hisse senedi alım satım işleri ile ilgilenen vatandaşlar, borsa işlemleri için bilgi almak istiyor. Bugün arife günü olması nedeniyle işlemlerini tamamlayıp tamamlayamayacağını merak ediyor.

Borsa İstanbul’da 12 Mayıs Çarşamba günü öğlene kadar işlem gerçekleştirilecek. Borsa İstanbul Pay Piyasası, Ramazan Bayramı arifesi olan 12 Mayıs Çarşamba günü saat 12.40’a kadar açık olacak ve sonrasında pazartesi gününe kadar tatile girecek.

Çarşamba günü, 4,5 günlük tatil öncesinde Pay Piyasaları saat 09.40’ta açılış seansı ile güne başladı ve sürekli müzayede işlemleri 10.00 ila 12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Bugün Borsa İstanbul açık mı, kaça kadar açık? Arife günü Borsa İstanbul çalışma saatleri 2021 #1

Kapanış seansı, emir toplama ve kapanış fiyatından işlemler ise saat 12.30 ile 12.40 arasında yapılacak.

Arife günü yarım gün işlem yapılacağı ve takas işlemi gerçekleştirilmeyeceği için Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda bugünkü işlemlerin takası, yarınki işlemlerinin takası ile birlikte 18 Mayıs Salı günü yapılacak.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda ise (VİOP) arife günü işlemler saat 09.30’da başlayacak ve seans, pay sözleşmelerinde saat 12.40, endeks ve diğer sözleşmelerde ise saat 12.45’te sonlanacak.

Borçlanma Araçları Piyasası’nda çarşamba günü aynı gün valörlü işlemler 11.50’ye, ileri valörlü işlemler saat 11.30’a kadar yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz