Bugün (16 Mayıs Pazar) marketler açık mı? Marketlerin açılış-kapanış saatleri

0
216

Bugün (16 Mayıs Pazar) marketler açık mı? Marketlerin açılış-kapanış saatleri

16 MAYIS PAZAR GÜNÜ MARKETLER AÇIK MI?

Tam kapanma tedbirleri kapsamında marketlerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gidilmişti. Haftanın 6 güün hizmet vermesinde karar verilen zincir marketlerin çalışma saatleri sıklıkla araştırılıyor.

Alışveriş ihtiyaçlarını karşılayacak olan vatandaşlar market, bakkal ve fırınlar açık mı, kaçta kapanıyor gibi soruları araştırıyor.

Peki 16 Mayıs marketler açık mı, kaçta kapanıyor? İşte hafta sonu yasağında market çalışma saatleri..

17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma sürecinde zincir ve süper marketler için haftanın altı açık, pazar günleri ise kapalı kalacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Tam kapanma döneminde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.).

Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Bugün (16 Mayıs Pazar) marketler açık mı? Marketlerin açılış-kapanış saatleri #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz