Borçka Karagöl’e mayısta kar yağdı

KARAGÖL’DE KAR SÜRPRİZİ

Artvin’in yüksek kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesiyle kar yağışı etkisini gösterdi.

TABİAT PARKINDA MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ

Bozulmamış doğası, yaşlı ormanları, bitki örtüsü, yürüyüş yolları ve kamp alanlarıyla doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olan Borçka Karagöl Tabiat Parkı da yağışın etkili olduğu bölgeler arasında yer aldı.

“GELİN GİBİ SÜSLENDİ”

Türkiye’nin “saklı cennetleri” arasında gösterilen, koronavirüsle mücadelede uygulanan tam kapanma süreciyle sessizliğe bürünen tabiat parkında, karla birlikte güzel görüntüler ortaya çıktı.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı yol güzergahında pansiyon işletmeciliği yapan Yunus Kara, havanın birkaç haftadır çok güzel olduğunu, doğanın tamamen yeşerdiğini belirterek, karın kendilerine sürpriz olduğunu söyledi.

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #1

Karagöl’ün hemen üst kısmında bulunan Kılaskur Yaylası’nda kar kalınlığının 20 santimetreye çıktığını belirten Kara, yemyeşil doğayla karın bütünleşmesinin çok güzel görüntüler oluşturduğunu ifade etti.

Kara, tabiat parkındaki görüntünün muhteşem olduğunu vurgulayarak, “Doğa gelinliğini giymiş, süslenmiş gibi ama pandemi nedeniyle insanlar gelemiyor. Bu zamanlarda insanlar akın akın buraya gelirdi. Tam kapanma olduğu için bu sene sakin. Biz de doğadaki görsel şöleni fotoğraflayarak müşterilerimizle paylaşacağız.” dedi.

Bölgede yaşayan Küçük Keskin de “Keşke salgın olmasaydı da insanlar buraya gelip mayısta kar yağdığını görseydi. Kar yağdı, Karagöl gelin gibi süslendi. Şelalelerimiz, derelerimiz coşkun akıyor. Doğa çok güzel ama salgın nedeniyle insanlar gelip göremiyor. Buna üzülüyorum.” ifadesini kullandı.

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #2

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #3

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #4

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #5

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #6

Borçka Karagöl e mayısta kar yağdı #7