Bolu’da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu

0
229

Bolu’da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu

SUYA KİMYASAL KARIŞTI İDDİASI

Bolu’da merkeze bağlı Yenicepınar köyünde önceki gece köyün içme suyunu kullandıktan sonra rahatsızlanan 30 kişi, mide bulantısı ve ateş problemiyle hastaneye başvurdu.

“ZEHİRLİ ATIK ATILIYOR”

Yapılan müdahalenin ardından bu kişiler evlerine gönderilirken, köyde yaşayan onlarca kişide de mide bulantısı ve ateş şikayeti görüldü.

“ABARTILIYOR”

Köylülerin verdiği bilgi üzerine bölgeye giden İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, köyün içme suyunun sağlandığı depolardan numune alarak incelenmek üzere Halk Sağlığı Laboratuvarı’na götürdü.

Yetkililer, köyün içme suyunun kullanılmaması için uyarılarda bulundu. Köylüler ise suya kimyasal atıkların karıştığını iddia etti.

Köylülerden Nazım Yurt, “Kusma, ishal var. Böbreklerim ağrıyor. Su deposunun 50 metre üzerine zehirli atık atıyorlar. Orası çukur. Normal içme suyuna karışıyor. Buraya zehirli atık atıyorlar. Biz mahkemeye verdik. Saklı saklı geceleri zehirli atık atıyorlar. Bununla hiç kimse alakadar olmuyor” dedi.

Ailesinden birçok kişinin rahatsızlandığını söyleyen Sabahattin Çalışkan ise, “Numune almaya gittiler. Benim çocuklarım şimdi hastaneden geldiler. Doktor bağırsak enfeksiyonu demiş” ifadelerini kullandı.

Bolu da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu #1

Köy muhtarı Mustafa Çetinkaya ise, konunun abartıldığını belirterek, “Köyümüz 105 hane. 3-5 hanede kusma ve ateş çıkmış. Sudan olduğu da belli değil ama tahlil yaptırıyoruz. 10 haneye kadar çıkmış. Hastaneye gidenler var. Durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne söyledik. Tahlil alıyorlar” dedi.

 

Bolu da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu #2

Bolu da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu #3

Bolu da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu #4

Bolu da sudan etkilenen 30 kişi hastaneye başvurdu #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz