Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti

0
196

Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti

KUSMA VE ATEŞ PROBLEMİYLE HASTANEYE GİTTİLER

Olay, Bolu merkeze bağlı Yenicepınar köyünde meydana geldi.

YETKİLİLER, KÖYÜN İÇME SUYUNUN KULLANILMAMASI İÇİN UYARILARDA BULUNDU

Köyde yaşayan 30 kişi sudan zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye gitti.

”SAKLI SAKLI GECELERİ ZEHİRLİ ATIK ATIYORLAR”

Zehirlendiklerini iddia eden köylünün içme suyuna kimyasal atık karıştığı düşünülüyor.

BAĞIRSAK ENFEKSİYONU TEŞHİSİ KONULMUŞ

Köyde yaşayan vatandaşlar köyün içme suyundan kötü kokuların geldiğini farketti. Suyu kullanmaya devam eden köylülerden 30 kişi kusma ve ateş problemiyle hastaneye gitti. Hastanede tetkikleri yapılan vatandaşlar tedavilerinin ardından evlerine gönderildi.

”DURUMU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE SÖYLEDİK”

Köyde yaşayan başka kişilerin de aynı sorunla hastaneye gitmesi üzerine içme suyundan şüphelenen vatandaşlar durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi. İhbar üzerine köye gelen ekipler köyün içme suyunun sağlandığı depolardan numune alarak test için Halk Sağlığı Laboratuvarı’na götürdü. Yetkililer, köyün içme suyunun kullanılmaması için uyarılarda bulundu.

Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti #1

Su deposuna 50 metre uzaklıkta bulunan alana zehirli atık atıldığını iddia eden Nazım Yurt, “Kusma, ishal var. Böbreklerim ağrıyor. Su deposunun 50 metre üzerine zehirli atık atıyorlar. Orası çukur. Normal içme suyuna karışıyor. Şuanda en az 50 kişide var. Hastanede olan çocuklar var. Bunun önlenmesi lazım. Buraya zehirli atık atıyorlar. Biz mahkemeye verdik. Saklı saklı geceleri zehirli atık atıyorlar” dedi.

Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti #2

Ailesinden çok kişinin zehirlendiğini söyleyen Sabahattin Çalışkan, “Bizim iddiamız bu kadar çocuğun bayram arefesinde suların kokulu olup milleti zehirlemesi. Şuanda başka bir bilgimiz yok. Numune almaya gittiler. Benim çocuklarım şimdi hastaneden geldiler. Doktor bağırsak enfeksiyonu demiş” ifadelerini kullandı.

Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti #3

Köy muhtarı Mustafa Çetinkaya ise, “Köyümüz 105 hane. 3-5 hanede kusma ve ateş çıkmış. Sudan olduğu da belli değil ama tahlil yaptırıyoruz. 10 haneye kadar çıkmış. Hastaneye gidenler var. Durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne söyledik. Tahlil alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bolu’da 30 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz