BioNTech, Singapur’da üretim tesisi kuracak

0
189

BioNTech, Singapur’da üretim tesisi kuracak

2023’E KADAR FAALİYETE GEÇECEK

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Singapur’da mRNA (mesajcı RNA) teknolojisine dayanan koronavirüs aşıları için bölgesel bir merkez ve yeni bir üretim tesisi kurmayı planlıyor.

UĞUR ŞAHİN’İN AÇIKLAMASI

BioNTech’ten yapılan açıklamada, Güneydoğu Asya için bölgesel merkez olacak Singapur ofisinin 2021’de açılmasının planladığı belirtildi.

Şirketin üretim ağını genişletmek için çalışmalar yaptığına yer verilen açıklamada, Singapur’da üretim tesisinin 2023 yılına kadar faaliyete geçmesinin beklendiği ve yaklaşık 80 kişilik istihdam sağlayacağı ifade edildi.

BioNTech’in açıklamasında, Alman şirketin Güneydoğu Asya’da üretime başlamasının Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) tarafından desteklendiğine vurgu yapılarak, bunun gelecekteki salgın tehditlerine karşı hızlı yanıt verme olanağı sağlayacağı belirtildi.

BioNTech, Singapur da üretim tesisi kuracak #1

Açıklamada görüşlerine yer verilen BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Singapur’un mükemmel bir iş ortamı sunduğunu belirterek, “Üretim ağımızda birden fazla noktamızın olması, küresel ayak izimizi artırmada ve yeteneklerimizi geliştirmede önemli bir stratejik adımdır.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz