Bingöl’de foseptikteki parçalanmış cesedin sırrı ortaya çıktı

0
150

Bingöl’de foseptikteki parçalanmış cesedin sırrı ortaya çıktı

CESEDİ PARÇALANMIŞTI

İstanbul’da yaşayan Ferit Bigeç, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde oturan oğlu 2 çocuk babası Yılmaz Bigeç’ten (35) haber alamayınca, Sakaören köyüne geldi.

ARKASINI DÖNÜNCE TAŞLA BAŞINA VURDU

13 Nisan’da jandarmaya oğlunun kayıp olduğuna ilişkin ihbarda bulunan Ferit Bigeç, 5 Mayıs sabahı, bahçede soğan ekerken, foseptikten gelen kötü kokuyu fark etti.

KAN DONDURAN İTİRAF

Baba bunun üzerine jandarma ekiplerine ihbarda bulundu.

CESEDİ BABASI TARAFINDAN BULUNDU

Bölgeye gelen ekipler, yaptıkları aramada foseptikte parçalanmış erkek cesedi buldu.

TUTUKLANDI, SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Jandarma olay yeri inceleme ekiplerince çukurdan çıkarılan ceset parçaları, Adli Tıp Kurumu’nda götürüldü ve otopsi yapıldı.

Cesedin Ferit Bigeç’in oğlu Yılmaz Bigeç’e ait olduğu tespit edildi.

Bingöl de foseptikteki parçalanmış cesedin sırrı ortaya çıktı #1

Yılmaz Bigeç’in öldürülme olayının aydınlatılması için jandarma ekiplerince başlatılan çalışma sonrası, eşi Reyhan Bigeç gözaltına alındı.

Bigeç, jandarmada verdiği ifadesinde, köyde bir kişiyle yasak aşk yaşadığını öğrendiği eşi Yılmaz Bigeç ile aralarında tartışma çıktığını söyledi.

Reyhan Bigeç, tartışmanın büyümesiyle eşinin arkasını döndüğünü, bu sırada da kafasına taş ile vurarak öldürdüğünü itiraf etti.

Katil zanlısı Bilgeç, şöyle konuştu:

“Gündüz vakti saat 14.00 sıralarında kocam bana hakaretlerde bulundu. Ben de sinir krizi geçirerek, bana arkasını dönükten sonra kafasına taşla vurdum, yere düştü. Çocuklarımdan biri evde değildi, diğeri de yatıyordu. Cesedi odada eklem yerlerinden parçalara ayırıp camdan çıkararak evimin önündeki çukura attım.”

Bingöl de foseptikteki parçalanmış cesedin sırrı ortaya çıktı #2

Ferit Bigeç, oğlunun cesedini foseptikte bulduğunu ifade ederek, “Oğlum kaybolduktan sonra köye geldim ve kendi çabamla soruşturmaya ve nereye gittiğini öğrenmeye çalışıyordum. Cesedin bulunduğu günün sabahında bostanımıza soğan ektik. Hayvanlar soğanlara zarar vermesin diye etrafını örtmek için eşimden kuyunun üzerinde bulunan sunta parçasını istedim. Eşim sunta parçasını kaldırınca, çok kötü koku birden etrafa yayıldı. Hemen kuyuya doğru gidip içine baktım ve orada bir ayak gördüm. Hemen jandarmaya haber verdim. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, ceset parçalarını çıkardı. Daha sonra yapılan otopsinin ardından cesedin oğluma ait olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Bingöl de foseptikteki parçalanmış cesedin sırrı ortaya çıktı #3

Eşini öldürdüğü itirafının ardından Reyhan Bigeç sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, jandarma ekiplerinin soruşturmaya devam ettiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz