Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Temmuz öncesi değerlendirme…

0
173

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Temmuz öncesi değerlendirme…

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN?

Türkiye, aylardır beklediği normalleşme kararlarının üçüncü aşamasına 1 Temmuz itibariyle geçiyor.

30 HAZİRAN BİLİM KURULU GÜNDEMİ

Aşılamanıın vaka sayılarındaki pozitif etkisi ile birlikte, iş yerlerinin yeniden tamamen faaliyete geçmesi ve sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasıyla rahat bir nefes alınacak.

3. DOZ AŞI

Salgın kontrol altına alınmasına karşın ortaya çıkan mutasyonlar, son günlerde Türkiye’de de endişe yaratıyor. Bu noktada 1 Temmuz normalleşme öncesi toplanacak olan Bilim Kurulu, konuya dair değerlendirmelerde bulunacak.

DELTA VARYANTI

Bilim Kurulu toplantıları ve Fahrettin Koca’nın açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bugün gerçekleştirilecek olan Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte Bilim Kurulu gündemi ve ayrıntılar…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı’nın 30 Haziran’da gerçekleşeceğini bildirdi. Çarşamba günü yapılması beklenen toplantı sonrası Bakan Koca’nın açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Temmuz öncesi değerlendirme... #1

Bilim Kurulu’nun gündeminde delta varyantındaki yayınlanın önlenmesi, spor müsabakalarının seyircili oynanması, 3. doz aşının yapılıp yapılmaması, gece 24:00’ten itibaren uygulanan müzik yayını yasağının kaldırılması, ve BioNTech aşısı olanların ikinci doz için bekleme sürelerinin kısaltılması gibi konular var.

Bakan Koca. Bilim Kurulu toplantısında ‘rapel’ yani hatırlatma dozu ve BioNTech’te ikinci doz bekleme süresinin toplantının ana gündem maddesi olacağını açıkladı. BioNTech aşısı olanların ikinci doz için 6 hafta olarak belirlenen bekleme süresinin 4 haftaya indirilmesi bekleniyor.

Delta varyantına ilişkin Koca, “26 ilde, 224 Delta varyant görüldü ve bunun 134’ü İstanbul’da. Delta plus daha yok ama Delta varyantı artıyor” dedi. Bu noktada alınacak önlemler toplantıda görüşülecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz