Berlin’de Filistin’e destek mitingleri

0
103

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri

”İSRAİL BOMBALIYOR, ALMANYA FİNANSE EDİYOR”

İsrail’in Doğu Kudüs’e ve Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılar, Almanya’nın başkenti Berlin’de 1 günde 3 farklı eylemle protesto edildi.

POLİS BİBER GAZI İLE MÜDAHALE ETTİ

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı ilk protesto olaysız sona ererken, ikinci yürüyüşte protestocular ve polis ekipleri arasında olaylar çıktı.

YÜRÜYÜŞE YAKLAŞIK 7 BİN KİŞİ KATILDI

Neukölln Mahallesi’nde bulunan Hermannplatz Meydanı’nda çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup, Arapça ve Almanca sloganlar attı. Eylemciler “İsrail’i Boykot”, “Emperyalist ve Siyonist Katiller Gazze’den Elinizi Çekin”, “İsrail bombalıyor, Almanya finanse ediyor”, “İsrail terörünü durdurun” yazılı pankartlar taşıdı.

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #1

Sık sık sosyal mesafe kuralına uyulması, aksi takdirde yürüyüşe izin verilmeyeceği uyarısında bulunan polis, bir süre sonra yürüyüşü dağıtmak istedi. Polisin eylemcilere müdahalesi sırasında olaylar çıktı. Polisin biber gazıyla müdahale ettiği gösteride yaralananlar oldu, bazı göstericiler de gözaltına alındı.

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #2

Akşam saatlerindeki üçüncü yürüyüş ise Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı yürüyüş olaysız sona erdi.

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #3

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #4

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #5

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #6

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #7

Berlin’de Filistin’e destek mitingleri #8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz