Belhanda’nın avukatı: Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etmedik

0
120

Belhanda’nın avukatı: Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etmedik

“FIFA’YA BAŞVURMADIK”

Galatasaray’ın Süper Lig 2020-21 sezonunun ikinci yarısında sözleşmesini feshettiği Faslı futbolcu Younes Belhanda’nın avukatı Thomas Normand,Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in Belhanda hakkındaki sözlerinin ardından yaptığı yazılı açıklamada bulundu.

“FESİH SONRASI DACA AÇMAYA KARAR VERDİK”

Normand, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in Belhanda hakkındaki sözlerinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Müvekkilim, kulübün mali açıdan zorlandığı pandemi döneminde maaşlarının ödenmesi için FIFA’ya herhangi bir başvuruda bulunmadığının bilinmesini istiyor.” ifadesini kullandı.

“BELHANDA BİZİ FIFA’YA ŞİKAYET ETTİ”

Belhanda nın avukatı: Galatasaray ı FIFA ya şikayet etmedik #1

Açıklamada, “Bu süreçte maaş ödemelerinde yaşanan gecikmelere rağmen oyuncu, eski kulübüyle her zaman dostane bir çözüm yolu aramıştır. Maaşında indirime gidilmiştir.

Fakat Galatasaray’ın sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi sonrası oyuncu, sözleşmenin ihlal sebebine itiraz etmek ve alacaklarının ödenmesi için FIFA’da dava açmaya karar vermiştir.” denildi.

Belhanda nın avukatı: Galatasaray ı FIFA ya şikayet etmedik #2

GSTV’de yayınlanan “Gündem Özel” programında basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Mustafa Cengiz, “Belhanda’yı gönderdiğim için asla pişman değilim. Belhanda ve Feghouli bizi FIFA’ya verdi. Üç kişi yapılandırmadaki yüzde 15’i kabul etmedi. Bizi tehdit etti. Bu bizi üzüyor. Eleştirdiğimiz Falcao bile indirim yaptı, en başta Muslera yaptı. Belhanda’nın son açıklaması bardağı taşıran son damla oldu.” açıklamasında bulunmuştu.

Belhanda nın avukatı: Galatasaray ı FIFA ya şikayet etmedik #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz