Belçika’nın Seul elçisinin eşi tezgahtara saldırdı

0
209

Belçika’nın Seul elçisinin eşi tezgahtara saldırdı

BÜYÜKELÇİDEN TOKAT ÖZRÜ

Belçika ile Güney Kore arasında tokat krizi yaşandı. Belçika’nın Güney Kore Büyükelçisi Peter Lescouhier’in eşi Xiang Xueqiu, girdiği bir giyim mağazasında tezgahtarla tartışmaya başladı.

DİPLOMATİK DOKUNULMAZLIĞINI KULLANDI

Öfkelenen Xueqiu, tezgahtarın üzerine yürüyerek, tokat attı. O anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.

MAĞAZA YETKİLİSİ TEPKİLİ

Büyükelçi Lescouhier’in eşi Xueqiu’nun tokat atması, ülkede tepkilere neden oldu. Yaşanan olayın ardından Belçika’nın Seul Büyükelçisi Lescouhier, “Eşim içtenlikle pişmanlık duyuyor. Fırsat bulduğu ilk an, mağaza sahibine şahsen özür dilemek istiyor. Şu anda polisle iletişim halindeyiz. Seul polisi konuyla ilgili yardımcı olmaya çalışıyor. Herkesten özür dileriz.” dedi.

Yaşanan olaya tepki gösteren Güney Kore medyası, Xueqiu’nun diplomatik dokunulmazlığını kullandığını ve bu kapsamda ona yönelik yapılacak suçlamaların düştüğü ifade edildi. Viyana Anlaşması kapsamında diplomatlar ve aileleri dokunulmazlığa sahip. Ancak kişi, gönüllü olarak dokunulmazlığını kaldırabiliyor.

Belçika’nın Seul elçisinin eşi, tezgahtara saldırdı #1

Yerel medyaya konuşan mağaza yetkilisi, “Kızgınlığını anlayabiliriz, ancak fiziksel şiddeti haklı çıkarmaz. Tokat atılan çalışanımız kulağından yaralandı ve psikolojik olarak olaydan etkilendi. Samimi bir özür alabileceğimizden emin değiliz.” dedi.

Belçika’nın Seul elçisinin eşi, tezgahtara saldırdı #2

Belçika’nın Seul elçisinin eşi, tezgahtara saldırdı #3

Belçika’nın Seul elçisinin eşi, tezgahtara saldırdı #4

Belçika’nın Seul elçisinin eşi, tezgahtara saldırdı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz