Belçika’da iş arayanlara Youtuber olma kursu

0
118

Belçika’da iş arayanlara Youtuber olma kursu

KURS BİTİMİNDE STAJ İMKANI SAĞLANACAK

Belçika’da Brüksel-Başkent Bölgesi’nde Bruxelles Formation adlı kamu kuruluşu tarafından başlatılacak ‘Kendiniz veya şirketiniz için Youtuber olma’ kursunda, kişilere Youtube kanalında içerik oluşturma eğitimi verilecek.

YOUTUBERLAR EĞİTİM VERECEK

Eğitimde görüntü, ses, yayıncılık ve dijital pazarlama alanlarına yönelik program hazırlanacak.

Brüksel-Başkent Bölgesi’nin İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Bernard Clerfayt, kursla ilgili bilgi verirken, “Youtube gibi internet üzerindeki yeni medya ortamları bugün artık gereklilik. Tüketicilerin yüzde 70’i bir ürün veya hizmet hakkında bilgi almak için artık bu tür ortamlara başvuruyor. Bu yüksek oran da kursumuzun gerekliliğini ortaya koyuyor.” dedi.

Kursu düzenleyen kamu kuruluşunun yetkilileri, derslerde akademik ve teknik bilginin yanı sıra dijital pazarlama teknikleri gibi eğitimlerin bulunduğunu söyledi.

Bazıları yeni kurulmuş birçok şirketin kurs katılımcılarını ilk etapta stajyer olarak kabul etmeye hazır olduğu belirtildi.

Belçika da iş arayanlara Youtuber olma kursu #1

Yüksek takipçi sayısı bulunan Belçikalı Youtuber gençler, kurslara davet edilerek katılımcılara eğitim vermeleri ve tecrübelerini paylaşmaları istenecek.

Kurslar 12 hafta sürecek. Kursiyerler, eğitimlerinin bitiminde bir şirkette 8 hafta staj yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz