Bekir Pakdemirli çiftçiye müjdeyi verdi: Destek ödemeleri bugün başlıyor

0
193

Bekir Pakdemirli çiftçiye müjdeyi verdi: Destek ödemeleri bugün başlıyor

AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Bugün yaklaşık 427,5 milyon TL’lik destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız.” dedi.

BUGÜN YAKLAŞIK 427,5 MİLYON TL’LİK DESTEK ÖDEMESİ ÇİFTÇİYE ULAŞACAK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsünü ziyaret etti.

Bakan Varank ve Bakan Pakdemirli’ye Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin eşlik etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, burada yaptığı konuşmasında, Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsünün aşı çalışmalarında ve inaktif aşı çalışmalarında preklinik çalışmaların, deneylerin, testlerin yapıldığı çok önemli bir tesis olduğunu belirterek, “Aşı çalışmalarında insan denemelerinde aşımızın başarılı olduğunu görebilirsek sene sonundan önce yerli ve milli aşımızı geliştirdik diyebiliriz” diye konuştu.

Bekir Pakdemirli çiftçiye müjdeyi verdi: Destek ödemeleri bugün başlıyor #1

Çiftçilere müjdeyi veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise, “Bugün yaklaşık 427,5 milyon TL’lik destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlayacağız. Mazot gübre desteği kapsamında 130 milyon 510 bin 158 TL, kırsal kalkınma destekleri kapsamında da 7 milyon 904 bin 951 TL ödenecek” ifadelerini kullandı.

Bekir Pakdemirli çiftçiye müjdeyi verdi: Destek ödemeleri bugün başlıyor #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz