Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu’nun hikayesi

0
165

Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu’nun hikayesi

BARIŞ AKARSU KİMDİR

Muğla Bodrum’da, 29 Haziran 2007’de 28’inci doğum gününü kutladıktan sonra geçirdiği kazada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 4 Temmuz’da yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu, yakınları ve sevenleri tarafından anıldı.

KARİYERİ

Akarsu’nun heykelinin bulunduğu Amasra Kültür Park’ta bir araya gelen yakınları ve sevenleri, fotoğraf çektirdi.

“ISLAK ISLAK” ŞARKISIYLA HAFIZALARDA

Akarsu’nun annesi Hatice Akarsu’nun hastanede tedavi görmesi nedeniyle kız kardeşi Nesrin Akarsu ve sevenleri, anma etkinliği için buluştu. Nesrin Akarsu ile beraberindekiler, daha sonra mezar ziyareti yaparak, dua okudu.

“ALFONSO TARIK”

2000’li yılların Türk rock müziğindeki önemli ismi Barış Akarsu’nun hayat hikayesi sevenleri tarafından yeniden merak konusu oldu.

ÖLÜME GÖTÜREN KAVŞAK

Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu nun hikayesi #1

Türk rock müzik sanatçısı ve dizi oyuncusu Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 tarihinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasra’da tamamladı. Lise öğrenimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmeye başladı. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı.

İlkokuldayken elinde blok flüt sokaklarda dolaştığını söyledi. Ama müzikle asıl tanışması Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye, gitar ve mızıka ile olmuştur.

Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi. Antalya’da animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ankara’da garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı.

Daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne gelerek dört yıl boyunca çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve Temmuz 2004 yılında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul’a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 200’ü geçen konserler verdi.

Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu nun hikayesi #2

31 Aralık 2004’te Seyhan Müzik’ten Serdar Öztop’un yapımcılığı ile ilk albümü Islak Islakı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde “Islak Islak”, “Kimdir O”,”Amasra” ve “Mavi” parçalarına klip çekti.

3 Ağustos 2006’da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı.10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi Akarsu’ya ait “Yeter Be” ve “Ben” adlı iki eser de bulunmaktadır. İkinci albümden; “Vurdum En Dibe Kadar” ve “Yaz Demedim” parçalarına klip çekildi.

Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu nun hikayesi #3

2006 yılında Star kanalında yayınlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi. Bu dizinin ardından milyonlarca seveni tarafından “Alfonso Tarık” olarak anılmaya başlandı.

Barış Akarsu, 28’inci doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı saat 22:30 civarında, Muğla ilinin Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede olan Torba Kavşağı’nda bir trafik kazası geçirdi.

Otomobilde bulunan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) olay yerinde vefat etti. Barış Akarsu ise hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmiş ve acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştı. Hastaneye kaldırılan Barış Akarsu, beş günlük yoğun bakımın ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 20:10 sularında hayatını kaybetti.

Barış Akarsu’nun ölümüne neden olan hatalı tasarlanan ‘ölüm kavşağı’, 2012 yılında yeniden düzenlendi ve ‘Barış Kavşağı’ adı verildi.

Barış Akarsu 42 yaşında; Doğum gününde vefat eden şarkıcı Barış Akarsu nun hikayesi #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz