Barack Obama: UFO görüntülerinde ne olduğunu çözemedik

0
127

Barack Obama: UFO görüntülerinde ne olduğunu çözemedik

TARTIŞMALARA OBAMA DA KATILDI

Yıllar önce internete sızdırılan ve ABD donanmasının kayda aldığı tanımlanamayan cisim görüntüleri, gündemi oldukça meşgul etmişti.

PENTAGON: YILDA 2 KERE AÇIKLAYACAĞIZ

Ancak donanma, bu videoların ulusal güvenlik için tehdit oluşturduğunu açıklamış ve ardından Pentagon, belgelerin gizli olduğunu savunarak bilgi vermekten kaçınmıştı.

Geçtiğimiz yıl nisan ayında ise Pentagon, daha önce gizli belge olarak nitelendirdiği UFO görüntülerini bir anda halka açmış ve ABD’de gündem aniden değişmişti.

ufo

Pentagon’un elindeki UFO görüntülerine ilişkin tartışmalara eski ABD başkanı Obama da katıldı. Obama, görevde olduğu dönemde videodaki objelerin ne olduklarını çözemediklerini söyledi.

ABD eski başkanı, yetkililerin bunu araştırmaya devam ettiklerini aktardı. Pentagon’un FLIR1 adı verilen görüntüler hakkında yeni açıklamalar yapması bekleniyor.

Obama konuşmasında, “Tam olarak nasıl hareket ettiklerini ve yönlerini bilmiyoruz. Kolay açıklanabilir bir rotaları da yok. Tahminimce insanlar halen bu işin araştırılmasına oldukça önem veriyor. Ama bugün size söyleyebilecek başka bir şeyim yok.” ifadelerini kullandı.

BARACK OBAMA

ABD donanması, FLIR1 adını verdiği yukarıdaki görüntüleri 2015 yılında kaydetti. Kaydedilen görüntülerde, bir cisimin gökyüzünde hareket ettiği görülüyor.

Atlantik Okyanusu’nun 35 bin feet yukarısında üçgen şeklinde bir obje Pentagon tarafından tanımlanamayan uçan nesne olarak kayıtlara geçmişti.

Nesneyi görüntüleyen pilotun Pentagon raporunda yer alan ifadesinde, cismin takip edilemeyecek bir hızda gözden kaybolduğu bilgisine yer verilmişti.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, UFO’lar üzerinde yapılan çalışmalar ve elde edilen bulguları, geçtiğimiz yıl 6 ayda bir kamuoyu ile paylaşacaklarını açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz