Bakan Varank’tan CHP’ye heykelli yanıt

0
92

Bakan Varank’tan CHP’ye heykelli yanıt

“AK PARTİ’NİN SANAYİYE YAKLAŞIMI, ÜRETİM VİZYONU BUDUR”

TBMM Genel Kurulunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı.

“HEYKEL YAPMAYLA SANAYİYE DE SANATA DA DESTEK OLUNMAZ”

Genel Kurul çalışmalarına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuşmasında yapılan icraatleri anlatırken, eleştirilere de yanıt verdi.

CHP sıralarından sanayiye yönelik söylemlere yanıt veren Bakan Varank, şunları söyledi:

“YIlbaşından bu yana, dünyada grafeni halde üretebilen 10 ülkeden biri olmamızı sağlayan tesisi Ankara’da, Avrupa’da en büyük düz cam tesisini Ankara’da, Türkiye’nin ilk ve tek sitrik asit fabrikasını Adana’da, Avrupa’nın en büyük sığır jelatini üretim tesisini Bolu’da, Avrupa’nın kipe iplik fabrikasını Tokat’ta biz açtık. Daha 4 gün önce, Güneydoğu Anadolu’nun en büyük sanayi yatırımlarından, ithal ettiğimiz çinkonun yaklaşık yarısını karşılayacak izabe tesisini Siirt’e biz kazandırdık. AK Parti’nin sanayiye yaklaşımı, üretim vizyonu işte budur.”

“Peki, Anamuhalefet’in sanayiden anladığı nedir biliyor musunuz? Ben size göstereyim. Buyurun, CHP’li Datça Belediyesi’nin yaptığı sanayi heykeli.. Değerli arkadaşlar, böyle heykeller yapmakla sanayiye destek olunmaz. Hatta sanata da destek olunmaz. Sanata saygı, sanata destek nasıl olur biliyor musunuz? Son teknolojiyle donatılmış, dünyanın en modern kültür merkezlerinden biri olan AKM’yi, her türlü engellemeye, yalana, iftiraya ve yıldırma politikasına rağmen, İstanbul’un göbeğine dikmekle olur. Onu da kim yaptı? Recep Tayyip Erdoğan yaptı.”

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #1

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #2

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #3

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #4

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #5

Bakan Varank tan CHP ye heykelli yanıt #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz