Bahçelievler’de arabayı kapıda bırakan annenin bebeğinin yaralandı

0
129

Bahçelievler’de arabayı kapıda bırakan annenin bebeğinin yaralandı

ÇEVREDEKİLER KOŞUŞTURDU

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi’nde alışveriş yapmak için bir mağazaya girmek isteyen bir kadın, çocuğunu bebek arabasının içerisinde bıraktı.

OLAY ANI KAMERADA

Anne, arabayı mağazanın önünde bulunan kaldırımda kenara çekti.

KORKAN ÇOCUĞA SU VERDİ

Bu sırada annesi yanında olmayan çocuk, bir anda hareket etmeye başladı.

“ARABAYI DIŞARI BIRAKIP ALIŞVERİŞE GİTMEK TEHLİKELİ”

Kaldırımın meyilli olması ve bebek arabasının kolunda bulunan eşyalar nedeniyle arabayla birlikte yola doğru devrildi. Çocuğun düştüğünü gören anne ve çevrede bulunan vatandaşlar, hemen çocuğun yardımına koştu.

Çocuğu hemen kaldıran vatandaşlar, yere dökülen eşyaları da toplayarak kadına teslim etti. Yaşanan bu anlar ise güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde kadın, alışveriş yapmak için geldiği mağazanın önün de çocuğunu bebek arabasının içerisinde bırakıyor. Daha sonra kadın içeriye giriyor.

Bahçelievler de arabayı kapıda bırakan annenin bebeğinin yaralandı #1

Bir süre araba da oturan çocuk, daha sonra hareket etmeye başlıyor ve arabayla birlikte devrilerek yola düşüyor. Çocuğun düştüğünü gören anne ve vatandaşlar hemen çocuğu yerden kaldırıyor ve korkan çocuğa şu veriyor.

Çocuk düştükten sonra hemen yardıma koşan Uğur Taraça, yolun işlek bir yol olduğunu arabanın aşağıya doğru kaymamasının ise büyük bir şans olduğunu belirterek “Biz içerde çalışıyorduk, bir bağırma sesi duyduk. Kadın, alışveriş yapmak için çocuğunu dışarıda bırakarak yan tarafımızda bulunan mağazaya girmiş. Dışarıya baktığımda çocuk yerdeydi. Anne hemen koşunca biz de hemen yardıma çıktık, arabayı ve çocuğu kaldırdık. Çocuk ve anne korktu ama çok şükür bir şey olmadı çocuğa. Aşağı gitse daha tehlikeli olurdu çünkü o gün pazarda vardı burada. Kalabalıktı ve bir arabanın altına da gidebilirdi. Biz de insanlık görevimizi yaptık. Hemen koştum, malzemelerini falan dengeli bir şekilde bağladım. Biraz dikkatli olmamız lazım böyle hassas konularda çünkü arabayı dışarda bırakıp gitmek çok tehlikeli. Başka bir şey de olabilirdi. Pazar nedeniyle kalabalıktı çok fazla araç geçiyordu.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz