Aydın’da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı

0
217

Aydın’da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı

”DOSYA MASRAFLARINI GERİYE ÖDEYECEĞİM”

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Kırsal Başçayır Mahallesi’nde yaşayan 55 yaşındaki Süleyman Çapar, 29 yıldır çalıştığı telekomünikasyon şirketinden bu yılın başında emekli oldu.

157 BİN LİRA DOLANDIRILDI

Emekli ikramiyesini bankaya yatıran Çapar, satın aldığı incir bahçelerinde çiftçilik yapmaya başladı.

”DOLANDIRILDIĞIMI BANKADAN ÖĞRENDİM”

28 Nisan günü incir bahçesinde ağaçların çevresini sürdüğü sırada telefonla arayan şahıs, kendisini banka görevlisi olarak tanıttı.

”29 YILLIK BİRİKİMİM GİTTİ”

Bu kişi, kredi kartı aidatı ile daha önce kullandığı kredilerin dosya masraflarını geriye ödeyeceklerini söyledi.

Bunun üzerine Çapar, telefondaki kişiye kimlik bilgilerini verip, istedikleri bazı numaraları tuşladı.

Bu şekilde kimlik bilgilerini ele geçirip, telefonunu yönlendiren şüpheliler, Çapar’ın hesabındaki 163 bin liranın 130 bin lirasını bir bankaya 27 bin lirasını da başka bir bankaya havale ederek dolandırdı.

Aydın da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı #1

Telefonu kapattıktan sonra şüphelenip, hesabının bulunduğu bankayı arayan Çapar, 157 bin lirasının bilgisi dışında başka hesaplara havale edildiğini öğrenince dolandırıldığını anladı. Hemen hesabını bloke ettiren Çapar, soluğu jandarmada alıp, şikayetçi oldu.

Aydın da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı #2

Olayın şaşkınlığını üzerinden atamadığını belirten Süleyman Çapar, “Gelen telefonu açtım. Dolandırıcı olduklarını bilmiyordum. Bana, hesabımın bulunduğu bankadan aradıklarını söylediler. Kimlik bilgilerimi sordular, ben de cevapladım. Çok geç kendime gelerek bankamı aradığımda bankadan ‘dolandırıldığım’ söylendiğimde neye uğradığımı şaşırdım. Hemen hesabımı dondurttum. Böylelikle hesabımdaki kalan 6 bin lirayı kurtardık.” dedi.

Aydın da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı #3

Ardından şu sözlerle devam etti: ”Dolandırıcılar nasıl yaptılarsa telefonumu yönlendirme yapmışlar. Şikayetimden sonra jandarmayı benim telefonumdan arayan şüpheli, “Para benim param, Şikayetçi değilim, sizi ilgilendirmez’ dedikten sonra, telefon numaralarını kullanılmaz duruma almışlar. Jandarmaya tekrar gittiğimde telefonumun yönlendirildiğini orada öğrendim ve şaşkına döndüm. 29 yıllık birikimin gitti. Adaletten ve yetkililerden yardım bekliyorum. Adaletimize elbette güveniyorum. Benim başıma geldi. Başkalarının başına gelmesin çok kötü bir şey. Yılların birikimi 2 dakikada uçtu gitti. Ekmeğimizi buradan çıkarıyoruz. İnşallah benim bu haykırışım başkalarının dolandırılmamasına vesile olur.”

Aydın da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı #4

Aydın da, 157 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırdı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz