Antalya’ya 8 günde 120 bin Rus turist geldi

0
168

Antalya’ya 8 günde 120 bin Rus turist geldi

“HAZİRANIN SON HAFTASI EN ÇOK TURİSTİ ANTALYA AĞIRLADI”

Rusya’nın uçuşları tekrar başlatması ile Akdeniz turizminde dengelerin değiştiğini belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Antalya’ya 8 günde 120 bin Rus turist geldiğini söyledi.

“ANTALYA, BUGÜNE KADAR GERÇEKLEŞEN YILIN EN YÜKSEK SAYISINA ULAŞTI”

Recep Yavuz son iki ayı Ukrayna, Doğu Avrupa ve kısıtlı miktarda Batı Avrupa ülkelerinden gelen turistlerle diğer Akdeniz ülkelerinin gerisinde geçiren Antalya’nın, Rusya uçuşlarının başlaması ile haziranın son haftası itibarıyla en çok turist ağırlayan tatil destinasyonu olduğunu kaydetti.

Antalya ya 8 günde 120 bin Rus turist geldi #1

26 Haziran Cumartesi günü 60 bin yurt dışı gelişiyle Antalya’nın bugüne kadar gerçekleşen yılın en yüksek sayısına ulaştığını belirten Recep Yavuz, “Aynı gün 18 bin Rus misafir şehrimize tatile geldi. Rusya kısıtlı miktarda Güney Kıbrıs ve Yunan Adalarına charter seferlerine devam ediyor. Ancak nisan ortasında büyük ümitlerle Rus misafirler için hazırlıklar yapan ve naklen yayınlarla çeşitli tanıtım faaliyetleri yürüten Mısır’ın tatil bölgelerine Rusya’dan halihazırda herhangi bir uçuş gerçekleşmedi. Rus turistler ancak Kahire’ye inen tarifeli seferlerle uzun bir otobüs yolculuğu sonrasında Kızıldeniz sahillerine gidebildi. Mısır, artan sıcaklarla birlikte sanırım temmuz itibarıyla sezonu kapatarak, ümitlerini sonbahara erteledi.” diye konuştu.

“8 GÜNDE 120 BİN RUS TURİSTİN GELDİĞİ ANTALYA, AKDENİZ’DE İLK SIRADA”

Türkiye uçuşlarının başlamasının sadece Mısır’ı değil Yunanistan, Kıbrıs ve adaları da etkilediğini anlatan Yavuz, şunları söyledi:

“Anlaşmalar gereği kısıtlı kontenjanla gerçekleşen uçuşların artması planlanırken, Antalya’nın devreye girmesi ile resim komple değişti. Bugün Rusya’dan Girit’e 1, Güney Kıbrıs’a 8 uçuş gerçekleşirken, Antalya’ya 58 uçuş gerçekleşiyor. Uçuş yasağının kalkması üzerine Rus misafirlerin Antalya gelişleri artarak devam ediyor. Buna göre yasağın kalkması ile birlikte 22-29 Haziran haftasında, 8 gün içinde 120 bin Rus misafir Antalya’ya geldi.”

Antalya ya 8 günde 120 bin Rus turist geldi #2

Antalya ya 8 günde 120 bin Rus turist geldi #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz