Antalya’da 8 aydır kayıp eşini arıyor

0
216

Antalya’da 8 aydır kayıp eşini arıyor

TARTIŞTIKTAN SONRA EVİ TERK ETTİ

İzmir’de 2017 yılında askerlik yaparken tanıştığı Suriye uyruklu Hatice Hasret Ali’ye (23) aşık olan Kerim Yalçın (24), askerden sonra Ali’yi alarak memleketi Gazipaşa’ya getirdi.

“AİLESİ BİR DAHA ARAMAYIN DEDİ”

Gazipaşa’da dini nikahla evlenen çift, 4 yıldır aynı evi paylaşıyordu.

“EN AZINDAN BİR HABER VERSİN”

Tarım işçisi olarak çalışan Kerim Yalçın ile eşi Hatice Hasret Ali, 7 Kasım 2020 tarihinde tartıştı. Tartışma sonrası sigara almak üzere markete çıkan Yalçın, eve döndüğünde eşi Ali’yi evde bulamadı. Telefonla ulaştığı eşinin Alanya’ya gittiğini öğrenen Yalçın, bir daha kendisine ulaşamadı.

“TEK BAŞINA GİDECEK BİRİSİ DEĞİL”

Polise giderek eşinin kayıp olduğu ihbarını veren Yalçın, yaklaşık 8 aydır eşinden gelecek bir haberi bekliyor.

Tartıştıkları geceyi anlatan Yalçın, “Eşime yaylaya gitmek istediğimi söyledim, o da gelmek istemediğini söyledi. Bunun üzerine tartıştık. Ben sigara almak için markete sigara almaya gittim. Geldiğimde evde eşimi bulamadım. Biraz bekledim gelmeyince telefonunu aradım. Bana yere düştüğünü, elinin yaralandığını ve şu an Alanya’da olduğunu söyledi. Daha sonra telefon kesildi. Bu son konuşmamız oldu. Bir daha kendisine ulaşamadım. Bunun üzerine polis karakoluna giderek durumu ilettim” dedi.

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #1

Eşiyle ailesinin rızası olmadan kaçarak evlendiklerini belirten Yalçın, “Eşimin babası Suriyeli, annesi ise Kahramanmaraşlı. Kaçarak evlendiğimiz için ailesi kendisin reddetti. Ailesinin yanına gitmiş olabileceğini düşünerek ailesini de aradım ama bir daha kendilerini aramamamı söylediler. Onlara da ulaşamıyorum. Eşim eşyalarını, takılarını almadan evden çıkmış. Üzerinde 40 lira para vardı. Bu parayla hiçbir yere gidemez” diye konuştu.

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #2

Eşine kızgın olmadığını dile getiren Yalçın, kendisinden iyi yada kötü bir haber almak istediğini söyledi. Yalçın, “Eşime kızgın değilim. Kendi rızasıyla gittiyse kendine yeni bir yaşam kurduysa, evlendiyse bunu bilmek istiyorum. Bilirsem en azından gelecek bir haberi beklemem, kendisini aramam” şeklinde konuştu.

Yalçın, eşini görenlerin kendisine veya güvenlik güçlerine insanlık namına ulaşmasını istedi.

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #3

Yalçın’ın ev sahibi İsmihan Mercan, Hatice Hasret Ali’nin iyi bir kadın olduğunu ve evini terk edecek birisi olmadığını söyledi.

Olay gecesini anlatan Mercan, “Hatice’nin kalbinde bir kötülük yoktu. Gidecek biri değildi. O gece aralarında ufak bir tartışma olmuş, herkesin arasında olur böyle şeyler. Komşular polise haber verdi, polis geldi. Tartışmadan sonra Kerim’in ablasının yanına gidip anahtarı atmış gitmiş. Ben de o gece aradım, Alanya’da olduğunu söyledi. Evine dön boşver dedim. Bir daha ulaşamadım kendisine. Bu tek başına bir yere gidecek biri değil, birisi alıp bir yere bıraktıysa bilmem” dedi.

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #4

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #5

Antalya da 8 aydır kayıp eşini arıyor #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz