Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu

0
210

Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu

SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR

İsrail güvenlik güçlerinin Filistinlilere yönelik müdahalelerine tepkiler sürüyor.

İSRAİL’İN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN GERİ ÇEKİLMESİNİ TALEP ETTİLER

Başkent’te bir grup vatandaş, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam zamanlı sokak kısıtlamasına rağmen, İsrail’in şiddetini protesto etmek için Çankaya ilçesindeki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde toplandı.

“ABLUKA BİR AN ÖNCE KALDIRILMALIDIR”

Ellerindeki pankartlarla konuta yürüyen vatandaşlar, “Filistin’e selam, direnişe devam” diye slogan attı. Grup daha sonra, konut önüne siyah çelenk bıraktı.

Protestocular arasında yer alan HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arsan, basın açıklaması yaptı. Arslan, işkence ve baskılarla evlerinden ayrılan Filistinlerin geri dönmesini ve İsrail’in işgal ettiği topraklardan derhal geri çekilmesini talep ettiklerini belirtti.

Ankara daki İsrail Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu #1

İsrail’in Ramazan ayında masumları hedef alan saldırılarını kabul etmediklerini belirten Arslan, “Terör devleti İsrail, Filistinli kardeşlerimizi hedef alan şiddete bir an önce son vermelidir. Gazze’de süren abluka bir an önce kaldırılmalıdır. Yurtlarını terk etmek zorunda kalan Filistinli kardeşlerimiz, ülkelerine özgürce geri dönmelidir. Başta ABD olmak üzere büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıyan ülkeler, bu vahim yanlıştan bir an önce dönmeli ve Kudüs’ü bir an önce boşaltmalıdır” ifadelerini kullandı.

Ankara daki İsrail Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu #2

Ankara daki İsrail Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz