Ankara’da nöbetçi eczanede bıçaklı soygun girişimi

0
113

Ankara’da nöbetçi eczanede bıçaklı soygun girişimi

“KAÇARKEN KASA SÜTUNA ÇARPTI, TÜM PARALAR YERE SAVRULDU”

Ankara’nın Çankaya ilçesinde soygun girişiminde bulunulan eczanenin sahibi Ç.K.E, AA muhabirine, eczanesinde hasta bulunmadığı sırada elinde bıçak taşıyan bir kişinin “kasayı boşalt” diyerek hızlıca içeri girdiğini söyledi.

“TEKNİSYEN ARKADAŞIM ELİNDEN YARALANDI”

İlk anda olayın şokuyla ne yapacağını bilemediğini anlatan Ç.K.E, daha sonra ayağa kalkarak içinde para bulunan yazar kasaya doğru ilerlediğini belirtti.

“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Ç.K.E, o sırada eczanede çalışan teknisyenin içerideki odadan çıktığını dile getirerek, “Teknisyen arkadaşım sesi duyarak odadan çıktığında, saldırganın elindeki bıçağı görmemiş olabileceğini düşünerek ona durmasını söyledim. O sırada saldırgan yazar kasayı alıp kaçmaya başladı. Kaçarken kasayı sütuna çarptığı için tüm paralar yere savruldu. Biz de peşinden koştuk ve dükkanın önünde saldırganı yakaladık.” dedi.

Ankara da nöbetçi eczanede bıçaklı soygun girişimi #1

Dükkanın önünde saldırganı yere yatırdıktan sonra ilk olarak elindeki bıçağı almak istediklerini söyleyen Ç.K.E, “Ben saldırganı tutmaya çalışırken teknisyen arkadaşım da elinden bıçağı almaya çalıştı. Bu sırada saldırgan, teknisyen arkadaşımın elini ısırmış ayrıca arkadaşım elinden bıçakla yaralanmış. Neyse ki saldırganı etkisiz hale getirmeyi başardık.” diye konuştu.

Ç.K.E, daha sonra şüpheliyi olay yerine gelen emniyet güçlerine teslim ettiklerini söyleyerek, “Sağlık çalışanları olarak nöbet tutmak zorundayız, insanların sağlığı için çalışıyoruz, kamu görevi yapıyoruz. Şüphelinin daha önce de birçok sabıkası olduğunu öğrendik, gerekli cezayı almasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ankara da nöbetçi eczanede bıçaklı soygun girişimi #2

Ankara Eczacı Odası tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, eczacı ve eczane teknisyenine geçmiş olsun dileğinde bulunularak, şunlar kaydedildi:

“Failin en kısa sürede hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her türlüsünü en sert şekilde kınıyor, şiddet olaylarının yaşanmaması adına yetkilileri gereken önlemleri almaya davet ediyoruz. Halkın sağlığını önceleyerek kesintisiz şekilde ilaç ve sağlık danışmanlığı hizmeti veren eczacılara yönelik bu tür girişimleri asla kabul etmiyor, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuyoruz.”

Ankara da nöbetçi eczanede bıçaklı soygun girişimi #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz