Amasya’da hamile sanılan kadının karnından kitle çıktı

0
115

Amasya’da hamile sanılan kadının karnından kitle çıktı

KARNINDAN 6,5 KİLO KİTLE ÇIKTI

Amasya’nın Suluova ilçesinde bir süredir karnı öne doğru büyüyen 35 yaşındaki Aysel Geylan, son zamanlarda çok kilo aldığını ve ağrılarının fazla kilolarından kaynaklandığını düşündü.

“İÇİME NASIL SIĞMIŞ, HAYRET ETTİM”

Onu görenler hamile olduğunu zannetti, bebeğin cinsiyetini bile merak edip soranlar oldu.

Gittiği aile hekiminin şişkinliği gaz sanıp, spor ile yürüyüş yapmasını önerirken durumun düzelmediği takdirde hastaneye müracaat etmesini söylediğini anlatan evli ve 2 çocuk annesi Geylan, 6 ay önce başlayan şişliğin giderek büyümesi üzerine Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara’nın tetkikler sonrası ameliyat ettiği Geylan’ın karnından 6 kilo 400 gram ağırlığında kitle çıktı.

Amasya da hamile sanılan kadının karnından kitle çıktı #1

Kitleyi gördüğünde çok şaşıran genç kadın, “Ben o kadar büyüklükte bir kitle beklemiyordum. İçime nasıl sığmış. Hayret ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. Kara, yılda en az bir kez yapılmasını tavsiye ettikleri jinekolojik muayenelerin ölümcül olabilecek hastalıkların erken tanısı için çok önemli olduğuna işaret etti. Kara, “Özellikle kadın hastalıklarında, yumurtalık kistleri, yumurtalık kanserleri çok erken tanı almazlar. Onun için mutlaka belli aralıklarla jinekoloji hekimine, mümkünse jinekolojik onkoloji dalında uzmanlık yapmış kadın doğum hekimlerine gitmelerinde fayda var.” diye konuştu.

Amasya da hamile sanılan kadının karnından kitle çıktı #2

Amasya da hamile sanılan kadının karnından kitle çıktı #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz