Adana’da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor

0
122

Adana’da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor

BUNGALOV EVLERDE DOĞA İLE BAŞ BAŞA

Adana merkezde Tufanbeyli ilçesinde, 2 bin 500 yıllık geçmişe sahip tarihi Şar Antik Kenti, eşsiz doğa, akarsular ve endemik sümbüllere ev sahipliği yapan Tufanbeyli’de eko turizmi geliştirmek için yatırım yaptıklarını bilgisini verdi.

Adana da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor #1

Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte Toprakpınarı mesire alanında bungalov evler, yürüyüş parkuru kurduklarını belirten Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, koronavirüs salgını ile birlikte dünyada artan eko turizmden ilçenin de hak ettiği payı alması için çalışmaların hızla tamamlandığını kaydetti.

İNSANLAR YALNIZLIĞI, DOĞAYI SEVİYOR

Ergü, kısıtlamaların bitmesi ile birlikte bungalov evlerde doğa ile baş başa ve tarih ile iç içe doğa sporlarının yapılabileceği, endemik bitki, canlı çeşitliliğini herkesin gözlemleyebileceği bir tatil imkanı sunacaklarını kaydetti.

HİTİT VE ROMA DÖNEMİNDEN KALMA TARİHİ ALANLARI VAR

Çukurova Kalkınma Ajansının destekleri ile 1 milyon ihale bedelli yatırımı ilçeye kazandırdıklarını ifade eden Ergü, “Tufanbeyli kırsal bir kasaba iken enerji yatırımı ile birlikte ilçemizde kabuğumuzu kırdık ve Adana’ya uzak olmanın zararlarını çekerken bunu artık eko turizm ile avantaja çevirdik. İnsanlar yalnızlığı, doğayı seviyor. 1.500 rakımda ağustosta rüzgar eserken kitap okuyan misafirlerimizi bungalov evlerde ağırlayabileceğiz. Burada bungalov evlerde kalmayı herkese tavsiye ediyoruz.

Tufanbeyli bakir bir bölge. Hitit ve Roma döneminden kalma 2 bin 500 yıllık tarihi alanları, endemik bitkileri, bol oksijen ile ilçemiz doğa tatili imkanı sunuyor.” diye konuştu.

Adana da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor #2

Adana da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor #3

Adana da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor #4

Adana da Tufanbeyli ilçesi eko turizme hazırlanıyor #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz