Adana’da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu

0
223

Adana’da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu

ELİNDE HAVAİ FİŞEK PATLADI

TFF 1’inci Lig’de 70 puanla şampiyon olup 26 yıllık özlemin ardından Süper Lig’e yükselen Adana Demirspor, kenti sevince boğdu.

DERİN DONDURUCUYA KOYDU

Kısıtlamaya rağmen Türk bayrakları ve takımlarının bayraklarıyla sokaklara çıkan taraftarlar, kentin farklı noktalarında toplanıp kutlama yaptı.

“PARMAK BULUNDU, DONDURUCUDA”

Taraftarlar, meşale yakıp, araç konvoyu yaparak tur attı.

BUZ KALIBINA KOYUP, HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Kutlamalar sırasında U.T.’nin elinde havai fişek patladı. Parmağı kopan U.T., yakınları ve arkadaşları tarafından özel hastaneye kaldırıldı. U.T.’nin kopan parmağına ise ulaşılamadı.

“SAHİBİNE ULAŞTIK”

Mesaide olan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) çalışanı Cengiz Balcı, patlamanın ardından geldiği olay yerinde parmak parçalarını buldu.

“SONUÇTA BİR İNSANIN PARÇASI”

Adana da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu #1

Parmak parçalarını alan Balcı, 112 Acil Servis’i arayarak, nasıl muhafaza edebileceğini sordu. Ekipler, Balcı’ya vakit kaybetmeden parmak parçasını buzdolabına koymasını istedi. Balcı da parmak parçalarını iş yerindeki buzdolabının derin dondurucusuna koydu.

Otomobiliyle Adana Şehir ve Araştırma Hastanesi’ne giden Cengiz Balcı, personelden yardım istedi.

Polis ekipleri, parmağı kopan U.T.’nin ismini bilmedikleri için vaka üzerinden kentteki hastanelerle irtibata geçti. Ancak hastanelere böyle bir vakanın ulaşmadığı belirtildi.

Balcı’nın arkadaşı Umut Süzer sosyal medya platformu üzerinden, “Akşam Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ önünde elinde havai fişek patlayan parmağı kopan arkadaşı tanıyan acil dönüş yapsın. Parmak bulundu dondurucuda.” yazdı.

Paylaşımı gören U.T.’nin yakınları, Süzer aracılığıyla Balcı’ya ulaştı.

Adana da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu #2

U.T.’nin özel hastanede olduğunu öğrenen Balcı, parmak parçalarını sargı bezine sarıp, buz kalıbına koyarak götürdü. U.T.’nin parmak parçaları, doktorlar tarafından teslim alındı.

U.T, kaldırıldığı özel hastanede ameliyat edildi. Hastane yetkilileri, mikrocerrahi yöntemiyle dikilen parmakların işlevini yerine getirip, getirmeyeceğinin ilerleyen günlerde belli olacağını, kan dolaşımının sağlanmasının beklendiğini kaydetti.

parmak

Yaşanan süreci anlatan Cengiz Balcı, Adana Demirspor’un galibiyetinin ardından kutlamalar yapıldığını bu sırada patlama duyarak dışarıya koştuğunu belirtti.

Adana da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu #4

Bir kişinin parmağının koptuğunun söylenmesi öğrenmesi üzerine sokakta parmak parçası aradığını aktaran Balcı, “Parmağın parçalarının bir kısmını bulduk. Ne kadar koptuğunu bilmediğimiz için diğer parçaları aramaya başladık. Hastanın adını, soyadını bilmediğimiz için 112 Acil Servis’i arayarak bulduğum parçaları nasıl saklayabileceğimi sordum. Saklama koşullarını öğrendikten sonra iş yerinde buzdolabına parçaları koydum. Daha sonra sosyal medya aracılığıyla hasta sahibine ulaştık. Bulduğumuz parçaları kendisine teslim ettik.’‘ dedi.

Adana da şampiyonluk kutlamasında parmağı koptu #5

Parmak parçalarını ilk gördüğünde ürktüğünü söyleyen Balcı, “Elleyip dokunamadım ama bir şekilde onu almak zorundaydım. Sonuçta insanın bir parçası. Doktorlar parçalara zarar gelmediyse tekrar dikileceğini söyledi.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz