Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu

0
227

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu

ADALAR SAKİNLERİ, İBB’YE TEPKİLİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla, Adalar’da fayton hizmetinde kullanılan bin 200 at, İBB tarafından satın alınmıştı.

“978 AT NEREDE, ATLARI KİME VERDİNİZ?”

Atların kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, yetiştirici birlikler başta olmak üzere uygun yerlere sahiplendirilmesi için İBB yönetimi yetkilendirilmişti.

Bu kararın ardından bazı atların çeşitli illere gönderildiği, bir kısmının ise Adalar’da olduğu ifade edilirken vatandaşlar, atların büyük çoğunluğunun nerede olduğunun bilinmediğini ifade ederek İBB’ye tepki gösterdi.

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu #1

Hayvanseverler, tepkilerini siyah pankartlar üzerine “978 at nerede?”, “Atları kime verdiniz?”, “224 at nasıl ve neden öldü?”, “Hani atlar size emanetti?” şeklinde sorular yöneltilen pankartları Adalar geneline astı.

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu #2

Vatandaşlar, atların nerede olduğuna ilişkin bilgilerin kamuoyuyla paylaşması gerektiğine dikkat çekti. Öte yandan sosyal medyada İBB’nin satın aldığı atlardan olduğu iddia edilen bazı atların olumsuz koşullardaki halleri ise vatandaşların büyük tepkisini çekmişti.

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu #3

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu #4

Adalar’da hayvanseverler, İBB’ye kayıp atları pankartlarla sordu #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz