ABD’li diplomatlar Suriye’de PKK işgalindeki bölgeyi ziyaret etti

0
212

ABD’li diplomatlar Suriye’de PKK işgalindeki bölgeyi ziyaret etti

TERÖRİSTLERLE BİR ARAYA GELDİLER

ABD Dışişleri Müsteşar Vekili Joey Hood ve beraberindeki heyet, PKK’nın işgali altında bulunan yerlere bir ziyaret gerçekleştirdi.

SURİYE’YE YARDIMLAR DEVAM EDECEK VURGUSU

ABD Dışişleri’nden yapılan yazılı açıklamada, Hood’a Dışişleri Müsteşar Yardımcısı ve Suriye Özel Temsilcisi Vekili Aimee Cutrona, Suriye Temsilci Yardımcısı David Brownstein, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Irak ve Suriye Direktörü Zehra Bell’in eşlik ettiği bildirildi.

Heyetin, SDG ismini kullanan YPG/PKK elebaşları ve örgütün paravan sivil yapılanması Suriye Demokratik Konseyi üyeleri ve Rakka’daki kabile liderleri ile görüştüğü belirtilen açıklamada, “Müsteşar Vekili, ABD’nin DEAŞ ile mücadele koalisyonundaki koordinasyon ve iş birliği, kuzeydoğu Suriye’deki istikrarın devamı ve DEAŞ’ın kalıcı bir şekilde yenilmesini sağlamak için kurtarılan bölgelerde istikrar yardımlarının teslimi konusunda kararlı olduğunu yineledi.” ifadelerine yer verildi.

ABD li diplomatlar Suriye de PKK işgalindeki bölgeyi ziyaret etti #1

 

Açıklamada, Hood’un, Suriye’de siyasi bir çözüm çalışmalarına da bağlı olduğunu ifade ettiği, ABD’nin Suriye’ye insani yardıma devam edeceğini söylediği belirtildi.

ABD li diplomatlar Suriye de PKK işgalindeki bölgeyi ziyaret etti #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz