ABD’den İsrail’i ve Biden’ı eleştiren Erdoğan’a kınama

0
87

ABD’den İsrail’i ve Biden’ı eleştiren Erdoğan’a kınama

“ANTİSEMİTİST SÖYLEMLERİ KINIYORUZ”

İsrial’in dünyanın gözleri önünde Filistinlilere yönelik katliamlarına sessiz kalan ABD ve diğer Batılı ülkeler, Filistinlilerin kendi imkanlarıyla başlattığı direnişi ise terörizm ve gayri meşru olarak görüyor.

“KIŞKIRTICI SÖZLERDEN KAÇINILMALI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail’i ve destekçilerini sert dille kınayarak, lanetleyerek yaptığı konuşma, ABD’yi rahatsız etti.

“BU DİLİN HİÇBİR YERDE YERİ YOK”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Washington yönetiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yahudi halkına karşı sahip olduğu Antisemitist söylemlerini şiddetle kınadığını” belirtti.

ABD den İsrail i ve Biden ı eleştiren Erdoğan a kınama #1

Price’ın sosyal medyadan yaptığı resmi açıklamada, Erdoğan’ın sözlerinin kınanması gerektiği belirtilerek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve diğer Türk liderleri şiddeti daha fazla kışkırtabilecek sözlerden kaçınmaya çağırıyoruz” denildi.

Türkiye’ye, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmayı sona erdirmek için ABD’ye katılması çağrısının yapıldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Antisemitist dilin hiçbir yerde yeri yok. ABD, tüm biçimleriyle antisemitizmle mücadele etme konusunda kararlığa sahip. Antisemitizme sıklıkla eşlik eden, şiddeti ve antisemitizmi destekleyen tehlikeli yalanları da ciddiye alıyoruz. Yalanlara daima gerçeklerle karşı koymalı ve nefret suçlarına adaletle cevap vermeliyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Joe Biden’a İsrail tepkisi-haberi için tıklayın

ABD den İsrail i ve Biden ı eleştiren Erdoğan a kınama #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçleri çocuklara yetiyor-haberi için tıklayın

ABD den İsrail i ve Biden ı eleştiren Erdoğan a kınama #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz