ABD’den Facebook’a çağrı: Instagram’ın çocuk sürümünden vazgeçin

0
217

ABD’den Facebook’a çağrı: Instagram’ın çocuk sürümünden vazgeçin

instagram

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, çocuklara daha güvenilir bir ortam sağlamak için yeni çalışmalar yürütüyor.

ABD’DEKİ EYALETLERDEN MARK ZUCKERBERG’E MEKTUP

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde, Instagram’ın çocuklara özel bir sürümünün yayınlanacağından bahsetmiştik.

HENÜZ PLANLAMA AŞAMASINDA

Bildiğiniz gibi Insagram’ın mevcut politikasına göre 13 yaş altı çocukların uygulamayı kullanması yasak. Ancak üyelik oluştururken bu yasağı kolaylıkla aşmak mümkün.

Bunun farkında olan Instagram, yeni sürümle çocukları tamamen güvence altına almak istiyor.

ABD’de 44 eyalet başsavcısı Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’e mektup yazarak çocuklar için Instagram planından vazgeçmesini istedi.

Eyalet başsavcıları kaleme aldıkları mektupta, önerilen platformun çocuklara zarar verebileceği konusunda Zuckerberg’i uyardı ve sosyal medyanın çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri dile getirdi.

Mektupta, “Sosyal medya kullanımı, sosyal medya hesabına sahip olmanın zorluklarını aşacak donanıma sahip olmayan çocukların sağlığı ve refahı için zararlı olabilir. Küçük çocukların aileleri ve arkadaşlarıyla bağlantı kurabilecekleri daha güvenli pek çok yol var. ifadeleri kullanıldı.

Bir Facebook sözcüsü, şirketin Instagram’ın çocuk sürümünü geliştirirken kanun koyucular ve düzenleyicilerle birlikte çalışacağını, çocukların güvenliğine ve mahremiyetine önem verdiklerini söyledi.

Herhangi bir reklam içermeyecek ve 13 yaşın altındaki çocuklar için geliştirilecek Instagram sürümünün, daha planlama aşamasında olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz