ABD’de korona aşıları tamamlananlar için maske ve mesafe kararı

0
212

ABD’de korona aşıları tamamlananlar için maske ve mesafe kararı

AŞI OLANLAR MASKELERİ ÇIKARIYOR

Dünya genelinde aşılama kampanyaları hız kesmeden devam ederken, ABD’den koronavirüse karşı tamamen aşılanlara karşı yeni maske ve sosyal mesafe kararı geldi.

“BU ANI ÖZLEMİŞTİK”

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Doktor Rochelle Walensky yaptığı açıklamada, koronaya karşı tamamen aşılanan kişilerin, özel durumlar haricinde iç ve dış mekanlarda maske ve sosyal mesafe kurallarına uygulamasına gerek olmadığını ifade etti.

“BİLİM ÇOK NET”

Kararı “heyecan verici ve güçlü bir an” olarak nitelendiren Walensky, “Tamamen aşı olduysanız, salgın nedeniyle yapmayı bıraktığınız şeyleri yapmaya başlayabilirsiniz. Hepimiz bir miktar normallik duygusuna geri dönebileceğimiz bu anı özlemiştik” ifadelerini kullandı.

Bilimin, CDC’nin tamamen aşılanmış kişilerin maske takmadan ve sosyal mesafe kurallarına uymadan, büyük veya küçük çaplı açık ve kapalı hava etkinliklerine katılabileceği yönündeki tavsiyesini desteklediğini belirten Walensky, bağışıklığı zayıflamış kişileri maske kullanımını tamamen bırakmadan önce doktorlarıyla konuşmaları gerektiği konusunda uyardı.

Walensky, “Bilim, aşılanmamış insanlar hakkında da çok net. Hafif veya ağır hastalık, ölüm veya virüsü başkalarına yayma riskiyle karşı karşıyasınız. Yine de maske kullanmalı ve hemen aşı yaptırmalısınız” dedi.

ABD de korona aşıları tamamlananlar için maske ve mesafe kararı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz