7 Mayıs cuma namazı saati: Bugün camilerde cuma namazı kılınacak mı?

0
296

7 Mayıs cuma namazı saati: Bugün camilerde cuma namazı kılınacak mı?

TAM KAPANMADA CUMA NAMAZI KILINACAK MI?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 17 günlük tam kapanma uygulaması devam ediyor.

7 MAYIS CUMA NAMAZI SAATLERİ

Camiye gidecek olan birçok vatandaş, tam kapanma sürecinde kılınacak cuma namazı için ‘Bugün camiler açık mı? 7 Mayıs Cuma namazı kılınacak mı? sorusuna yanıt arıyor.

İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazı hakkında açıklama yaptı. İşte ‘Tam kapanmada camiler açık mı, cuma namazı kılınacak mı?’ sorusunun yanıtı…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti.

Başkan Erbaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.”

29 Nisan Perşembe 19.00’da başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi 05.00’te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, kalan cuma günlerinde vatandaşlar, cuma namazı için araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye gidebilecek.

7 Mayıs cuma namazı saati: Bugün camilerde cuma namazı kılınacak mı? #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz